CoEd 10 & Under Division

Player Name          Event #1          Event #2          Event #3          Event #4          Event #5          Event #6          Event #7        Season   

Laiton Jones


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Boys 11 - 12 Division

Player Name          Event #1          Event #2          Event #3          Event #4          Event #5          Event #6          Event #7         Season 

Christopher Stills

John MIlls

Blake Butler

Mason Cormier

Cody Struchtemeyer

Hayden Boyette



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------     

Player Points Standings 2018

Girls 13 - 14 Division

Player Name          Event #1          Event #2          Event #3          Event #4          Event #5         Event #6         Event #7       Season 

Isabella Callaba

Ali Robertson

Isabella Leslie


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Points System 

We will reward points for participation as well as place of finish in each event.  By doing this, we will be able to award the top finishers overall in each age division at the end of the Tour season.  Here is how we will reward points throughout the Tour Season:

1st Place = 30 points

2nd Place = 20 points

3rd Place = 10 points

Participation = 5 points


The Tour Championship will award 10 additional bonus points for place and participation

Girls 15 - 17 Division

Player Name          Event #1          Event #2         Event #3         Event #4          Event #5         Event #6         Event #7       Season       

Carson Berry

Breanna Bonvillain

Natalie Clemmons

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Boys 15 - 17 Division

Player Name          Event #1          Event #2          Event #3          Event #4          Event #5          Event #6          Event #7           Season           

Derek Daigle

Austin Nolen

Collin Shaughnessy

Luke Hightower

Zachary Robertson

Caleb Fontentot

Drew Ainsworth

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Girls 11 - 12 Division

Player Name          Event #1          Event #2          Event #3          Event #4          Event #5          Event #6          Event #7       Season


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Boys 13 - 14 Division

Player Name          Event #1          Event #2          Event #3          Event #4          Event #5          Event #6          Event #7        Season 

Jacob Verzwyvelt

Brooks Habetz

George Trappey

Collin Jones

Landen East

Leland Hawkins

Caleb Graham


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------